yamaha mg124fx   Analogový mixážní pult. 12ch, 2 AUX, zabudovaný efektový procesor.

 

Vlastnosti

  • Počet kanálů: 12

12 vstupních kanálů (6 mikrofonních + 4 stereo linkové vstupy)
3-pásmové EQ (kanály 1-7/8), 2-pásmové EQ (kanály 9/10-11/12)
4 sběrnice (Stereo + 2 skupinové), 1 Aux send + 1 efektový send, 1 Stereo Aux return
Konektory Neutrik™ XLR
Nízká hmotnost (3,2 kg)
Nové mixážní pulty střední třídy MG série nabízejí ušlechtilý vzhled a spoustu propracovaných funkcí v lehčím a menším balení. 
MG124C a MG124CX skvěle zapadají do střední třídy MG série mixážních pultů a přinášejí zvukovou kvalitu a pokročilé možnosti, jako například kanálová komprese, které v této třídě nemají konkurenci. Můžete si vybrat buď model pro širokou škálu amatérských nebo profesionálních aplikací: MG124C, pokud nepotřebujete efekty nebo už máte jiný externí efektový procesor, který používáte; nebo si vyberete model MG124CX, pokud chcete ušetřit místo a využívat vynikající zvukové možnosti vestavěného digitálního efektového procesoru SPX.

Rozšířená kapacita a univerzálnost pro studio nebo pódium

Pro aplikace, které vyžadují až 12 vstupních kanálů nabízí modely MG124C a MG124CX senzační zvuk MG série plus další možnosti univerzálního směrování signálu. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma modely jsou efekty. Pokud nepotřebujete efekty nebo již máte kolekci externích efektů, které používáte, pak bude pro vás správnou volbou patrně model MG124C. MG124CX nabízí vestavěný vysoce kvalitní digitální multiefektový procesor, který vám přináší vše, co potřebujete, v kompaktní balení.

Flexibilní 12-vstupová konfigurace

Oba modely, MG124C i MG124CX, mají 12 vstupních kanálů – čtyři mono mikrofonní/linkové vstupy a čtyři stereo linkové vstupy. Dva ze stereo linkových vstupů mohou fungovat také jako mono mikrofonní vstupy, díky čemuž máte možnost současně využít až šest mono mikrofonních vstupů, pokud to potřebujete. Ovladače nastavení citlivosti (Gain) nabízí široký rozsah - 60dB ~ -16dB pro mikrofony -34dB ~ +10dB pro linkové vstupy.

Komplexní a snadno dostupný panel s konektory

Vstupní a výstupní konektory umístěné na horní desce ovládacího panelu usnadňují a urychlují zapojování a odpojování vašeho systému. Oba modely jsou vybaveny vysoce kvalitními Neutrik™ symetrickými XLR konektory jak na mono mikrofonních/linkových kanálech, tak i na dvou stereo vstupních kanálech. Do stereo kanálů vybavených XLR konektory lze připojit také mono mikrofon buď pomocí XLR konektoru nebo pomocí konektoru jack. Zbývající stereo kanál u modelu MG82CX a zbývající dva stereo kanály u MG102C nabízejí vstupy na jack nebo RCA (cinch) pro kompatibilitu s širokou škálou vstupních zdrojů. Dva mono vstupní kanály jsou vybaveny také insertními I/O konektory, které umožňují směrovat externí signál z externího signálového procesoru do požadovaných kanálů. Samostatný 2TR vstup s konektory RCA (cinch) umožňuje připojit CD přehrávač nebo podobný stereo zdroj signálu.

Šest vysoce kvalitní mikrofonní předzesilovače s připínatelným phantomovým napájením

Mikrofonní předzesilovače jsou důležité v každém mixážním pultu a jejich výkon a možnosti jsou bohužel často slabým místem mnoha mixážních pultů. To je také důvod, proč profesionálové často utrácejí tisíce dolarů za mikrofonní předzesilovač pro jediný kanál. Mikrofonní předzesilovače zabudované v MG sérii mixážních pultů zdědily svou technologii z profesionálních mixážních pultů značky Yamaha a byly pečlivě navrženy tak, aby nabídly vynikající zvukový výkon s jakýmkoli dynamickým nebo kondenzátorovým mikrofonem. Všech šest mikrofonních předzesilovačů je vybaveno také připínatelným phantomovým napájením, takže můžete využívat také přirozené odezvy vysoce kvalitních kondenzátorových mikrofonů. Jediné tlačítko jednoduše zapne nebo vypne phantomové napájení na všech čtyřech kanálech.

Vestavěné kanálové kompresory

Vestavěné kanálové kompresory jsou obvyklé pouze u špičkových (a velmi drahých) mixážních pultů. MG124C a MG124CX nabízejí na mono vstupních kanálech 1 až 4 průkopnický systém od Yamahy - nastavování komprese jedním ovladačem. Tato pokročilá funkce může být velkou výhodou při práci s velmi hlasitými vokály, stejně jako dokáže vylepšit zvuk basy, kytary a dalších zdrojů. Vestavěný kanálový kompresor není tak obvyklou funkcí u mixážních pultů této třídy, avšak v modelech MG82CX a MG102C máte na vstupních kanálech 1 a 2 k dispozici inovativní a snadné nastavení kompresoru pomocí jednoho ovladače. Nastavit správně všechny parametry (jako například práh, poměr, zisk, …) konvenčních audio kompresorů pro různé zvukové zdroje může být složité a časově náročné. Jednoovladačový kompresor od Yamahy eliminuje potřebu mnoha technických znalostí a zkušeností s nastavováním složitých kompresorů díky jednoduchému pootočení jednoho ovladače, kterým si nastavíte úroveň komprese, kterou potřebujete.

3-pásmové EQ na kanál a High-pass filtr

Yamaha má desítky let zkušeností s výrobou skutečně použitelných hudebně odladěných ekvalizérů v propracovaných profesionálních mixážních pultech. A kanálové ekvalizéry v MG sérii čerpají z těchto zkušeností bez kompromisů. Kanály 1, 2, 3, 4, 5/6 a 7/8 nabízejí plné 3-pásmové ekvalizéry s možností nastavovat basy (LOW), středy (MID) a výšky (HIGH). Kanály 9/10 a 11/12 mají 2-pásmové EQ pro hladké frekvenční vyvážení stereo zdrojů.

Čtyři sběrnice (Stereo a Group)

Kromě hlavní stereo sběrnice nabízejí modely MG124C a MG124CX stereo group sběrnici a výstupy, které lze použít pro pohodlné spojování signálů do skupin. Tlačítka pro aktivaci směrování do stereo nebo group sběrnic jsou umístěny přímo u každého kanálového faderu.

Podsvícená tlačítka pro zapínání kanálů (ON)

Všechny vstupní kanály jsou vybaveny podsvíceným tlačítkem ON, které umožnuje rychle odpojit daný kanál z celkového mixu bez nutnosti měnit nastavení kanálového faderu. Efektový kanál u modelu MG124CX má také vlastní tlačítko ON.

Efektové/Aux Sendy

MG124CX má pre/post zapínatelné AUX sendy na všech nakálech, stejně jako i nastavování hodnoty EFFECT send, která určuije úroveň signálu odesílaného do interního multiefektového systému v mixážním pultu. MG124C má dva AUX send ovladače pro každý kanál, jeden s volitelným režimem pre- nebo post-fader (před nebo za faderem) a jeden s napevno nastaveným režimem před faderem (pre-fader). Hlavní send ovladače jsou také k dispozici, jako i RETURN úroveň nastavení pro AUX a STEREO sběrnice.

Stereo, nahrávací, odposlechový a sluchátkový výstup

Nad hlavními ovladači mixážního pultu se nachází snadno dostupný panel s konektory, jako jsou stereo výstupní konektory, konektory jack pro odposlech, RCA (cinch) konektory výstupu pro nahrávání a stereo sluchátkový výstupní konektor. Tyto univerzální mixážní pulty nabízejí dostatek možností připojení pro širokou škálu aplikací.

Jasný 12-segmentový ukazatel pro vizuální nastavení úrovně

Přesné nastavení úrovně signálu vám může pomoci dosáhnout maximálního odstupu signál-šum bez nežádoucího zkreslení. Jasný, dobře čitelný 12-segmentový LED indikátor usnadňuje nastavování úrovní signálu pro optimální celkový výkon.

Plynulé 60 mm fadery

Kanálové a hlavní úrovně se nastavují pomocí spolehlivých, vysoce výkonných 60-milimetrových lineárních faderů, které nabízejí hladké ovládání bez nežádoucích šumů a ruchů. Důležitá výhoda lineárních faderů spočívá v tom, že nabízejí přímou vizuální indikaci nastavení relativní úrovně síly jednotlivých kanálů.

Lehká a přenosná konstrukce

Navzdory skutečnosti, že nabízí 12 kanálů, čtyři sběrnice a bohaté pokročilé funkce, jsou mixážní pulty MG124C a MG124CX malé a dostatečně lehké (pouze 3,2 kg ve verzi C), abyste je mohli vzít pod paži a přenést kamkoli potřebujete. Oba tyto pozoruhodné mixážní pulty nabízejí významnou úsporu místa spolu s obrovskými možnostmi.

Snadné ovládání

Uspořádání všech přepínačů, ovladačů a displejů bylo navrženo tak, aby nabízely intuitivní přístup a plynulé a spolehlivé ovládání s vizuální zpětnou vazbou.

Outline

Mixing capability Mixing channels 4 Mono + 4 Stereo
GROUP 2
AUX 2
MAIN Stereo
Input channel functions CH1-4: HPF, Compressor, 3-band mid-sweep PEQ, Intert I/O; CH5-8: HPF, 3-band mid-sweep PEQ; CH9-12: HPF, 3-band PEQ
I/O Mic inputs 6
Phantom power +48V DC; ON/OFF
Line inputs 4x Stereo, Return, 2tr in
General specifications

Total harmonic distortion Less than 0.1%
Frequency response 0, +1.0, -3dB 20Hz-20kHz
Hum & noise level Equivalent input noise -128dBu
Residual output noise -98dBu
Crosstalk -70dB
Power requirements Use PA-20 AC Adaptor (AC35VCT, 0.94A); Depend on area of purchase; AC100V, 120V or 220-240V; 50/60Hz
Power consumption 30W
Dimensions W 346.2mm; 13-5/8in
H 86.1mm; 3-3/8in
D 436.6mm; 17-3/16in
Net weight 3.2kg; 7.1lbs
Accessories Owner’s Manual, AC adaptor

Kletch CZ s.r.o.
Výstaviště 405/1
Brno 647 00

Tel: +420 607 147 717
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.jblvtx.cz www.ledp3.cz www.podiumbrno.cz